Coach képzés. A legnépszerűbb képzések listája itt.

Jellemzően coach azokból az emberekből lesz, akiknek megvannak az alapvető készségeik az emberekkel való munkához:

• az empátia,
  • a magas érzelmi intelligencia,
  • a jó kommunikációs készség

mind hasznos alapok, de ami még ennél is fontosabb: képesnek kell lennünk arra, hogy megnyissuk az embereket és meghallgassuk őket.

Képességeink és készségeink birtokában egy coach képzés segít abban, hogy megtanuljuk ezeket a készségeket megfelelően alkalmazni.

Mit ad ma egy magyar coach képzés?

A coach képzések célja az, hogy a résztvevők ne csak az elmélettel ismerkedhessenek meg. A széles coaching szakirodalomnak köszönhetően számos technikát, módszert, ötletet és tippet megismerhetünk a magyar és angol nyelvű forrásokból, azonban mindez csupán elmélet.

A jó coach képzések hozzáteszik ezekhez az alapokhoz azt a gyakorlati tudást is, ahol szükségünk lesz a fent felsorolt készségekre és képességekre. Olyan gyakorlati tapasztalatra és tudásra tehetnek szert általa a résztvevők, ami több száz könyvből sem tanulható meg.

Használjuk, amink van!

A jó coach ismérve, hogy azokkal az eszközökkel dolgozik, amikhez rendelkezik megfelelő forrásokkal. Nem véletlen, hogy minden mestercoachnak van egy kedvelt, sokat alkalmazott eszköze – ez az az eszköz, ami a saját erősségére építve segíti munkáját.

A coach képzés keresésekor figyeljünk arra tűzzük ki célul, hogy az oktatás során

• felismerjük saját erősségeinket
  • megismerjük önmagunkat
  • ezáltal sokkal jobb segítőkké váljunk.

Ha felismerjük azokat a tulajdonságainkat, azokat a képességeinket, melyeket a legjobban tudunk alkalmazni, ha megtaláljuk azokat a módszereket és eszközöket a coaching eszköztárában, melyekkel magabiztosan tudunk bánni, máris megkaptunk mindazt, amiért egy ilyen képzésen érdemes részt venni.

Miről tanulunk?

A nívós hazai coach képzések átadják mindazt, amit a coaching folyamatáról tudnunk kell. Megismerkedhetünk a coaching szemlélettel, minden olyan fontos elméleti tudást elsajátíthatunk, amire a coaching folyamat során szükségünk lehet.

Egy jó coach képzés lényegében egy új ablakot nyit a világra: más szemléletmódot kapunk, melynek köszönhetően sok helyzetben tisztábban láthatunk.