Akkreditált coach képzés

A coach képzésekről azt kell tudni, hogy lényegében két fajta akkreditációról beszélhetünk esetükben.

1) ICF akkreditáció

Az egyik az a coaching területén létező nemzetközi coach szövetség rövidített nevén ICF akkreditációja

Ebben az esetben ha valaki megfelelő tematikájú képzésen vett részt és már meghatározott esetszámon túl van, tehát gyakorlati coachingon túl van, akkor a megfelelő coach képzés és a gyakorlat alapján akkreditálhatja magát a coach ennél a szövetségnél.

Kliens oldalról meglátásom szerint Magyarországon nem olyan fontos ez a kérdés, esetleg business területen, amikor vállalatok nagyobb összeget költenek coachingra. Mert az ügyfelek nem azt nézik, hogy ki hol és mit tanult és milyen coach, hanem azt nézik, hogy az adott problémára, amivel egy coachot megkeresnek, a coach van-e kellő szakértelme, felkészült-e.

Tehát ez az egyik fajta akkreditáció.

2) Felnőttképzési engedély

A másik fajta az a hát ez a felnőttképzési akkreditáció, amit ma már engedélynek hívnak. Mai coaching oktatók nagyon szeretik kihangsúlyozni, hogy akkreditált, államilag elismert a képzésünk. Ezzel egyfajta diploma jelleget próbálnak sugallni a leendő hallgatóknak, mert ma azt kell látni, hogy nagyon sok coaching képzés van, és hihetetlen verseny van azért, hogy valaki egy adott hallgató hol fog tanulni.

Amikor azt sugallja valaki, hogy államilag akkreditált egy képzés, az nem azt jelenti, hogy diploma jellege van a képzésnek, pusztán annyit jelent, hogy a felnőttképzési szervezetnél egy engedélyeztetési eljárásba viszik bele a képzést Ennek során megnézik, hogy az adott képző intézménynek megvannak-e a megfelelő technikai feltételei a képzéshez, megvannak-e a személyi feltételei. Tehát fizikai, technikai engedélyeztetést képzeljünk el. Ez soha sem szakmai alapon vizsgálja a képzés tartalmát, tehát coaching szempontokat nem is vesznek elő!

Erről részletesen mesélek ebben a videóban:

Sok sikert kívánok a megfelelő coach képzés kiválasztáshoz!

Coach képzés, mediációs képzés